Przejdź do głównej zawartości

Czy warto kupować filtr dzbankowy?



Filtr dzbankowy jest alternatywą dla wielu innych metod oczyszczania wody. Big Blue czy inne filtry mechaniczne wymagają, bowiem zamontowania specjalnych instalacji na rurach wodociągowych, podobnie działają filtry węglowe.
Filtr odwróconej osmozy nie ma żadnego porównania choćby z racji swojej wygórowanej ceny zakupu i eksploatacji. Zakup filtra dzbankowego jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz montować żadnej nowej instalacji i nie masz miejsca na dodatkowy filtr na kranie, na rurach czy pod zlewem. Warto również wspomnieć, że filtry dzbankowe dobrej, jakości można kupić już za 50 złotych, a koszt wymiany wkładu to zaledwie 10-20 złotych. Jest to bardzo proste, dlatego taki wkład wymienimy samodzielnie, w zaledwie kilka minut. Wydaje się, więc, iż jest to jedna z bardziej opłacalnych metod oczyszczania wody w domach. 

Filtry dzbankowe są również skuteczne – oczyszczają wodę z chloru, bakterii i związków metali ciężkich, dodatkowo ją zmiękczają i poprawiają walory smakowe. Przefiltrowana woda jest również łatwa w przechowywaniu, możemy jej otrzymać tyle, ile w danym momencie potrzebujemy, co nie jest marnotrawstwem. W dzbanku mieści się jednorazowo od 1 do 3,5 litrów wody, można ją łatwo przenosić i nalewać. Filtry do wody innego typu są nieco droższe w eksploatacji i zajmują nieco więcej miejsca niż dzbanek. Jaką metodę filtracji wybierzesz, decyzja należy już do Ciebie, jednak wybór filtra dzbankowego wydaje się jedną z korzystniejszych opcji, na którą zdecydowało się już wielu Polaków.

Po więcej szczegółowych informacji koniecznie zajrzyj na  http://www.atlasfiltri.info/filtry-do-wody/atlas-filtri-big/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warto uzdatniać wodę w Olsztynie

Ilość spożywanej wody ma wpływ na nasze zdrowie. Zaleca się pić co najmniej 1 litr wody dziennie, nie mniej jednak, jeżeli jej jakość nie będzie odpowiednia może być przyczyną zachorowań i złego samopoczucia.

Opis produktów filtrujących

Zagadnienie filtracji wody jest dość skomplikowane. Generalnie opis zachodzących procesów powinno się rozpocząć od nakreślenia aspektów chemicznych i towarzyszącym im przemian. Mimo wszystko chcę to pominąć. Mam przyjemność wytłumaczyć dość laickim językiem jak działają filtry do wody. W Europie dostępne są różnego rodzaju produkty uzdatniające. Większość z nich schemat swojego działania opiera o specjalne wkłady lub złoża, których zadaniem jest oczyszczenie wody z danych zanieczyszczeń.

Badanie fizykochemiczne wody

Praktyka sanitarno-higieniczna obejmuje zazwyczaj trzy podstawowe zakresy badania fizykochemicznego wody. Pierwszym z nich jest sanitarne badanie wody skrócone, podczas którego ustalane jest wykazywanie przez wodę cech zanieczyszczenia wody pod kątem fizycznym oraz chemicznym . Badana jest m.in. temperatura, barwa, mętność czy zapach, a także pH ,zasadowość, utlenialność, twardość czy obecność żelaza.